10 +  Письмо редактору

Мечеть Башчаршия Джамия (Bascarsija Dzamija) опис, фото – Боснія і Герцеговина : Сараєво


мечеть башчаршия джамия
Фото: Мечеть Башчаршия Джамия

Фото і опис

Мечеть Башчаршия Джамия знаходиться на головній площі старого торгового центру Сараєво – Башчаршия.

Назва “баш” з турецького переводиться як “головний”, підкреслюючи важливість цього місця для середньовічного міста. Торгова площа у той час була зосередженням міського життя. Башчаршия був заснований разом з самим містом в XV столітті. Мечеть торгової площі звели пізніше – перші згадки про неї відносяться до 1528 року.

Велике, шумне і красиве місце міста було забудоване дерев’яними будинками і крамницями. Мало що уціліло при найсильнішій пожежі в XIX столітті. При реконструкції міська влада прийняла рішення зменшити площу мало не в два рази. Головне, архітекторам вдалося відтворити східний середньовічний колорит ринку – з нагромадженням крамничок, пекарень, магазинчиків і забігайлівок, серед яких височіють мінарети.

Балканська війна 1992-1995 років пощадила торгову площу, однією з небагатьох постраждалих споруд виявилася ринкова мечеть. Після війни її реставрували, повністю відновивши історичний вигляд. У 2006 році їй присвоїли статус національного пам’ятника Боснії і Герцеговини.

  Стара православна церква і музей (Stara Ortodoksna Crkva I Muzej) опис, фото - Боснія і Герцеговина : Сараєво


Мечеть Башчаршия – невеликого розміру, вона має один головний купол, портик або арочну галерею, покриту невеликими куполами і, звичайно, мінарет. Дворик мечеті, теж невеликої, дуже красивий. У центрі метушливої торгової площі цей двір виглядає маленьким оазисом – з невеликим фонтаном в оточенні розарію і двома високими пірамідальними тополями по кутах.

Старовинна мечеть прекрасно вписується в улюблену туристичну пам’ятку міста – торгову площу Башчаршия.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap