10 +  Письмо редактору

Різдво у Братиславі – фото, відгуки


фото: рождество в братиславе

У передгір’ї Карпат, на березі Дунаю, в приголомшливо красивому місці розташована Братислава, одне із старих міст Європи. Руїни замку Девин, Братиславський Град, вежі, палаци, мости, Дунай, Карпатські гори – усе це створює її неповторну ауру. Братислава коштує того, щоб зустріти в ній Різдво, побродити по старовинних вуличках, відчути середньовічну романтику, помилуватися черепичними дахами і вежами Старого міста з Братиславського Граду, з трепетом заглянути в 80-ти метрову глибину легендарного колодязя в його центрі. Віддати данину поваги Истрополитанскому Університету, старому на території Словаччини, в чиїх стінах працювали благородні чоловіки з різних міст Європи. Побачити Францисканську церкву, і блакитний костьол Святої Єлизавети. І у вузьких вуличках Старого міста милуватися мереживними балконами будинків, витонченими ліхтарями, неначе увіткненими в їх стіни, оригінальними вивісками. А дивовижні пам’ятники громадянам міста – сантехнікові, фотографові, сажотрусові і іншим скромним трудівникам не залишать нікого байдужим.
Ще варто відвідати:

  • Стару ратушу
  • Церква Святого Духу
  • Ресторан у вигляді літаючої тарілки на вершині опори Нового моста
  Як добратися з Праги у Братиславу: ради, способи, ціни


І з оглядового майданчика Телевежі на пагорбі Камзик побачити Австрію, Угорщину і Чехію

Ярмарки

Через Братиславу за старих часів проходили торгові шляхи між Адріатикою і Балтикою, населення було багатонаціональним, торгівля сприяла процвітанню міста і ярмарку його славилися.
Різдвяні ярмарки у Братиславі починаються в 20-х числах листопада і проходять на Головній, Францисканській і Хведославовой площах. У ярмаркових наметах можна накупити подарунків на будь-який смак усім своїм друзям і рідним. Вибір величезний. І спокуса теж величезна. Тут і вироби з шкіри, дерева, скла, кераміки, в’язані словацьким умільцями речі, прекрасна вишивка. Є сувеніри із зовсім незвичайних матеріалів, наприклад, з листа кукурудзи або з воску.
Ярмарки Братислави ще славляться, як найсмачніші і найтепліші. На них почуваєш себе бажаним гостем.

Обов’язково потрібно покуштувати словацьких перепічок з картопляного тіста з гусячою печінкою, смажених ковбасок, хліби із смальцем і луком, гусака, печінку по-циганськи. З випічки – всілякі штруделі, медові пряники і інша смакота. А запивається усе це глінтвейном, грогом, пуншем, медовухою. Ще варто спробувати національний гарячий напій дуже незвичайного смаку, приготований з міцного алкоголю і качиного або свинячого жиру.

  Ціни у Братиславі - продукти, сувеніри, транспорт. Скільки грошей брати у Братиславу


У словаків прийнято приходити на ярмарки з усіма окремо: з рідними, з друзями, з близькими. І оскільки рідних і друзів у словаків багато, вони усі вихідні проводять на різдвяних ярмарках, їдять, п’ють, веселяться, співають і танцюють під музику численних оркестрів, що приїжджають у Братиславу у святкові дні.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap