10 +  Письмо редактору

Культура Бразилії : традиції, особливості


фото: культура бразилии

Розташована в далекій Південній Америці Бразилія – яскравий, в прямому і переносному значенні слова, приклад того, як змішення звичаїв, етнічних груп і національних переваг здатне зробити якісний продукт під назвою культура.
У країні, де багато десятиліть існували пліч-о-пліч корінні жителі індійці, колонізатори португальці, раби африканці, іммігранти усіх рас і народностей, не могло не скластися передумов до появи особливої спадщини, заради якої тепер і штурмують літаки, що летять в Південну Америку, тисячі туристів. Але культура Бразилії – це не лише щорічний запальний карнавал, футбольні пристрасті на поле найзнаменитішого у світі стадіону і гарячі танці на пляжах Копакабаны.

Паоло Коэльо і його книги

Цього автора не читав, напевно, тільки ледачий. Він багато подорожував і буквально вбирав в себе все те, що пропонували йому мандри і зустрінуті в них люди. У 80-х роках минулого століття літературний світ буквально підірвали його перші книги “Щоденник мага” і “Алхімік”, після чого Паоло Коэльо був цілком резонно названий “бразильським дивом”.
Що стосується письменників, що внесли вагомий внесок в культуру Бразилії дещо раніше, то очолює солідний список, поза сумнівом Же. М. де Ассис. Що народився в африкано-европейской сім’ї, він як ніхто інший розумів і переносив на папір проблеми і сподівання звичайної людини, а тому його творчість близько і зрозуміло кожному жителеві країни.

  Водоспади Бразилії - фото. Опис водоспадів у Бразилії


У списках значаться…

Списки Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО містять 19 бразильських об’єктів, рукотворними і широко найвідомішими серед яких поза сумнівом являються:

  • Площа Св. Франциска в Сан-Кристоване, забудова якої датується кінцем ХVIII століття.
  • До того ж періоду відноситься і історичний центр старого міста Гояс.
  • Небагатьом раніше були побудовані будівлі центру Сан-Луіса.
  • Церковний комплекс в місті Конгоньяс. Храм спроектований і зведений в XVIII столітті. Інтер’єри виконані в стилі рококо, фасад – в техніці бароко, а присвячена церква Хресному шляху Спасителя. Її спроектував архітектор Алейжадинью. Знаменита скульптурна група храмового комплексу є фігурами дванадцяти апостолів.
  • Історичний центр Ору-Прету, міста, що вважалося в XVII, – XVIII повіках центром Бразильської золотої лихоманки. Головна пам’ятка Ору-Прету – храм Св. Франциска, споруджений за проектом усе того ж талановитого архітектора Алейжадинью.

© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap