10 +  Письмо редактору

Що подивитися в Которе: фото, опис, ТОП 10 місць


фото: что посмотреть в которе

Жителі чорногорського Котора на протяг усієї історії його існування займалися мореплаванням і торгівлею з іншими країнами Середземномор’я, що дозволило місту вирости в найважливіший центр Адріатики. Історія Котора повна яскравих подій, зльотів і падінь, що знайшли своє відображення, у тому числі, і в архітектурному вигляді. Увесь центр старого міста внесений ЮНЕСКО в списки Всесвітньої спадщини, а тому на його вулицях знайдеться, на що подивитися. У Которе буде цікаво і любителям старовини, і прихильникам історії, і тим, хто не представляє свій відпочинок без відвідування музеїв і картинних галерей. Місто багате і природними пам’ятками, а Которская бухта по праву займає рядок в списку найкрасивіших місць на Адріатичному узбережжі Середземного моря.

ТОП-10 пам’яток Котора

Кріпосні стіни

Старе місто оточене древніми кріпосними стінами, почало будівництву яких належало ще в IX столітті. Загальна довжина стін складає більше чотирьох кілометрів, висота досягає 20 метрів, а товщина в деяких місцях перевищує 15 метрів.
Потрапити в старе місто можна декількома шляхами. Міські ворота були побудовані в XVI столітті і кожні мають власну історію:

  • Головні або Морські ворота складені з великих кам’яних блоків. Вони обрамляють прохід, з правого боку якого кріпосна стіна прикрашена барельєфом. Скульптурна композиція, що зображує Діву Марію з Ісусом і святими Бернардом і Трифоном, датується XV століттям.
  • Південні або ворота Гурдича від дороги відділяє середньовічний міст, перекинутий через печеру.
  • Північні або Річкові ворота були побудовані в 1539 році на згадку про битву з турецькою армадою під проводом адмірала Хайруддина Барбароссы. Которцы вистояли в сутичці з 70 кораблями і 30000 солдатами супротивника.

Кріпосні стіни Котора, обігнувши старе місто, підіймаються на високий пагорб, де побудована ще одна пам’ятка морського курорту – фортеця Святого Іоанна.

Фортеця Святого Іоанна

Більшість панорамних фотографій Котора зроблена з висоти пагорба, піднявшись на який, ви зможете подивитися на руїни древньої фортеці Святого Іоанна. Вершина однойменної гори мала фортифікаційні укріплення ще в часи, коли Балкани називалися Иллирией. Перші згадки про фортецю на горі Святого Іоанна сходять до VI століття, коли імператор Юстиніан I відновив античні укріплення. Фортеця пережила дві облоги Османа, переходила у власність Габсбургів і Наполеонівського королівства, була атаковані британцями в 1814 році і, нарешті, після закінчення Першої світової війни втратила своє військове призначення.
На жаль, фортифікаційні споруди Котора сильно постраждали під час декількох землетрусів, але піднятися на гору Святого Іоанна і подивитися з висоти на Котор і сьогодні прагнуть усі туристи, що приїжджають в Чорногорію.

Добратися: до фортеці ведуть 1400 східців. Вхід платний (3 євро) влітку і безкоштовний – з листопада по березень.

Годинна вежа

У центрального входу в старе місто гостей Котора зустрічає Годинна вежа. Її побудували в 1602 році. Сьогодні це одна з міських пам’яток, що успішно пережила безліч історичних потрясінь і землетрусів і добре збереглася при цьому.
Вежа стоїть на Збройовій площі. На гербі перед переднім входом в неї вигравійовані ініціали намісника з Венеціанської республіки Антонио Грімальді, що правив містом на початку XVII століття. При зведенні вежі використовувалася особлива кладка, прийнята в епоху ренесансу, – краї масивних кам’яних блоків здаються трохи увігнутими.
Поряд з вежею за часів Середньовіччя знаходився Стовп ганьби, до якої прив’язували для громадського осуду засуджених злочинців.

Собор Святого Трифона

Которский кафедральний собор належить місцевій католицькій єпархії і служить духовним центром хорватів, що становлять велику частину місцевого населення. Перший камінь в основу храму був закладений на початку XII століття. Потім собор неодноразово перебудовувався, але незважаючи на це зберіг риси романського стилю.
Святого Трифона, в чию честь в 1166 році освятили собор, которцы вважають покровителем міста.
Храм за час свого існування піддавався багатьом випробуванням. Найбільша кількість руйнувань йому заподіяла землетруси. В результаті дзвіниці були повністю перебудовані і набули деяких рис архітектурного стилю бароко, а вікно-розетка у верхній частині фасаду нагадує про про захоплення середньовічних архітекторів готикою.
Головна святиня собору – мощі Святого Трифона, що покояться в ковчегу в прибудованій до храму в XIV столітті каплиці. Їх викупив в IX столітті у венеціанських купців городянин Андрия Сараценис. Він похований поряд з входом в собор.
Інтер’єри прикрашають різьблений балдахін над дарохранителькою з червоного мармуру і залишки фресок XIV століття.

Церкви старого Котора

Під час прогулянок по місту ви побачите ще декілька християнських храмів, що представляють велику історичну цінність і створюють особливу атмосферу для людини, що цікавиться середньовічною архітектурою :

  • Церква Святої Клари датована XVIII століттям. Храм знаменитий бібліотекою, в якій зберігаються старовинні рукописні книги, прадавня з яких була написана в Х столітті. У колекції церковної бібліотеки і перші друкарські книги, що належать південнослов’янському друкареві Андрие Палташичу, що жив в XV столітті.
  • Церква Святого Луки – одна з найдревніших в Чорногорії. Її побудували в 1195 році. В середині XVII століття до католицького вівтаря в храмі додали православний. Це сталося по велінню венеціанської міської адміністрації. У 1657 році православні біженці прийшли в Котор, щоб сховатися від турецьких гонінь.
  • Церква Марії на Реке була освячена в 1221 році. Головна реліквія цього храму – мощі Блаженної Осанни Которской.
  • У храмі Святого Михайла XIV століття зберігаються герби знатних которских прізвищ, вирізані з каменю.

У Которе гідні уваги також храм Святого Матвія XVII століття і церква Святого Евстахия в курортному селищі Доброта поблизу.

Церква Божої Матері на Скелі

У 1453 році місцеві моряки знайшли на рифах чудотворний образ Богородиці. Вилікувавшись від хвороби, один з них почав будувати острів на місці знайденої ікони. Впродовж наступних двох століть жителі містечка Пераст, що в 17 км від Котора, збирали камені, і врешті-решт острів досяг потрібних розмірів. У 1630 році на рукотворному клаптику суші звели храм, постраждалий в результаті землетрусу 1667 року, але любовно відновлений.
Церква Божої Матері на Скелі не занадто велика. Її висота досягає всього 11 метрів. В період розквіту Пераста у кінці XVII століття городяни багато прикрасили свій храм, запросивши для розпису його інтер’єрів відомого художника Середземномор’я Трипо Коколя.
Дари багатих сімейств і капітанів кораблів, що приходять в порт Пераста, перетворили храм на музей і скарбницю. На стінах церкви закріплені 2500 пластинів з срібла і золота, пожертвуваних храму людьми за позбавлення від хвороб і інших бід.

Боки Которска

Саме так звучить на чорногорському назва Которского затоки, найкрасивішої перлини Адріатики, який називають найпівденнішим фьордом Старого Світу і Середземномор’я. Бухта Боку Которска є декількома сполученими каналами природними затоками. На берегах гавані розташовані декілька курортних міст Чорногорії. Найкрасивіший вид відкривається з моря на Котор і його фортифікаційні укріплення, що піднімаються у вигляді потужних кріпаків стін від старого міста не вершину гори Святого Іоанна.
Морські прогулянки і екскурсії по Которской бухті пропонують усі туристичні агентства Чорногорії. У програму зазвичай входить відвідування міст Котор, Пераст і Герцег-новини.

Рисан

У 29 кілометрах північніше Котора на березі Адріатики розкинулося невелике курортне селище, де можна провести цілий день в неквапливих прогулянках по старих вуличках. У списку основних пам’яток Рисана, популярних у туристів, незмінно лідирують розвалини вілли, побудованої за часів існування Римської імперії. На стінах будови збереглися залишки розписів, але головна цінність розвалин – мозаїчна підлога, що зображує бога Гипноса. Є думка, що вілла належала знатній вельможі і використовувалася ним в якості резиденції для відпочинку.

Морський музей Чорногорії

Місто мореплавців, Котор не лише свято шанує морські традиції, але і із задоволенням знайомить з ними усіх гостей, що прибувають на відпочинок на Адріатичне узбережжя. З 1880 року тут працює Морський музей, в якому представлені експонати, що оповідають про історію розвитку морехідної справи в Чорногорії.
Експозиція розташовується в палаці, що належав знатній чорногорській сім’ї Грегурина. Особняк був побудований на початку XVIII століття.
Первинною колекцій музею послужили збори раритетів морського братерства, званого “Бокельска морнарица”. Професійне співтовариство мореплавців було організоване в Которском затоці в 1859 році. Його метою стала меморіальна організація охорони традицій моряків.
Колекція експонатів Морського музею Чорногорії оповідає про розвиток мореплавання в Которском затоці. На виставкових стендах ви побачите предмети інтер’єру капітанових будинків і портрети знаменитих мореплавців, старовинні карти Боки Которской і усієї Адріатики, моделі кораблів і герби знатних прізвищ, пов’язаних з морською справою. Особлива гордість організаторів музею – колекція зброї, захопленої у військових баталіях.

Музей кішок

У Которе, як і в усій Чорногорії, дуже люблять кішок. Їх навіть вважають неофіційним символом міста, а усі туристи, що приїжджають сюди, неодмінно відвезли на пам’ять безліч фотографій пухнастих жителів, листівок і сувенірів з їх зображенням.
Любов до чотириногих рухала творцями невеликого музею, присвяченого кішкам. Він розташовується в старовинному будинку в історичній частині міста. У експозиції представлені картини і статуетки, марки і сувеніри, присвячені которским хвостатим мешканцям.

Адреса: Trg Gospa od Anđela Stari Grad 371.
Ціна квитка : 1 євро.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap