10 +  Письмо редактору

Герб Кронштадта : фото, значення. Опис герба Кронштадта


фото: герб кронштадта

Розглядаючи сучасний герб Кронштадта і історичний геральдичний символ, що завітав місту в травні 1780 року імператрицею Катериною II, можна пограти в популярну у дітей гру “Знайди стільки-то відмінностей”. Дійсно, символи дуже схожі, попри те, що їх розділяє більше двохсот років. В той же час, між ними є і різниця, герби відрізняються колористичною гаммою, а також художньою манерою зображення тих або інших елементів.

Опис геральдичного символу

Фактично герб Кронштадта складається з щита, не помилиться людина, яка назве форму, – використаний за традицією французький щит. Він розділений вертикальною смугою на два рівні поля, кожне з них має свій колір і свої символи, що мають важливе значення.

Ліве поле (для глядача, геральдично праве) – блакитного кольору, праве – червленого, в кожному з полів є основа, що відрізняється кольором, – в лівому полі – смарагдове, трав’яне, в правому – кольори срібла. Цікаві і символи, вибрані для гербової композиції : маяк, показаний у вигляді срібної вежі з чорними вікнами і із золотим ліхтарем, увінчаний золотою імператорською короною (для глядача – ліворуч); котел чорного кольору, встановлений на зеленому острівці.

  Історія Кронштадта - основа, розвиток, виникнення. Коротка історія Кронштадта


На історичному гербі розташовувалися так само ті ж самі символи, різниця в промальовуванні дрібних деталей, а також колірній гаммі. Символ, затверджений імператрицею, мав стриманішу палітру, наприклад, зелений був відсутній взагалі, основа для вежі і острів, на якій розташовувався котел, були срібного кольору. Стильніше на кольорових і чорно-білих фото виглядає все-таки старий герб Кронштадта.

Значення гербових елементів

Дорогоцінний головний убір імператорів свідчив, що Кронштадт є і фортецею, і захистом Петербургу від зовнішніх ворогів із заходу, і столицею російського флоту. Відомо, що місто було засноване Петром I саме для спорудження судів і завоювання європейських морських просторів.

Маяк, ще один важливий символ герба Кронштадта, з’явився в цих місцях задовго до будівництва фортеці. Котел зв’язують з назва одного з островів, що є частиною сучасного міста, – Котлин.

За легендою острів дістав таку назву, оскільки перші воїни, що вступили на звільнений від шведів острів, виявили котел, що сиротливо лежав, належав супротивникові і в поспіху забутий ім. Колірна палітра герба міста має значення, блакитний, – символ моря, морською і повітрям стихій, червлений – символ мужності.

  Історія Кронштадта - основа, розвиток, виникнення. Коротка історія Кронштадта© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap