10 +  Письмо редактору

Що подивитися в Нинбо: фото, опис, ТОП 10 місць


фото: что посмотреть в нинбо

Китайці називають Нинбо “містом з кращими умовами для інвестицій в Китай”, “кращим містом для життя”, “найчистішим містом Китаю”, “кращим туристичним населеним пунктом Китаю”. І якщо щодо чистоти і екологічності можна посперечатися (все-таки Нинбо велике промислове місто і порт), то усі інші епітети не є перебільшенням. Нинбо нестримно росте і розвивається, будучи привабливим для іноземних вкладень. Сюди щорічно приїжджають тисячі туристів, які мають чіткий план, що подивитися в Нинбо і куди сходити.

Про місто на сході Китаю вже добре було відомо близько двох тисяч років назад. В ті часи він був однією з баз на Великому Шовковому шляху. У Нинбо збереглася безліч історичних пам’ятників – храмів, монастирів, пагод. Вже у наш час були побудовані і нові об’єкти – цікаві музеї, повітряні мости, що виглядають як витвори мистецтва, незвичайні скульптури. Багатий Нинбо і на природні пам’ятки.

ТОП-10 пам’яток Нинбо

Храм Баого

храм баого Храм Баого

Баого – це монастир, на території якого знаходиться найстаріша дерев’яна будівля в південній частині Китаю. Він розташований в околицях Нинбо, біля підніжжя гори Фэшилин. Його історія починається в епоху правління династії Хань (25-220 рр.). Чжан Цифан, що обіймав високу посаду при імператорському дворі, вийшов у відставку і оселився за містом Нинбо в невеликій хатині, яка згодом була оточена різними будівлями і перетворилася на монастир, в ті часи званий Линшань. Обитель кілька разів руйнувалася, але незмінно відновлювалася. У кінці IX століття монастир був перейменований у Баого.

Нинішній комплекс складається з будівель, побудованих в епохи Мін, Цин і Китайської Республіки. Лише одна головна будівля була зведена з дерева за часів правління династії Сун – в 1031 році. У нім ніколи не буває пилу, що пояснюється особливою циркуляцією повітря. Монастир займає територію площею 13880 кв. м. Численні будівлі оточені великим садом.

В наші дні монастир є туристичною пам’яткою. Багато хто з його павільйонів використовується для проведення різних виставок.

Храм Цита

храм цита Храм Цита

Храм Цита – це єдиний великий буддистський храм, розташований в місті Нинбо. Його друга назва – храм Семи пагод. Він отримав це найменування в епоху правління династії Цин у кінці XIX століття, коли перед його входом розмістили сім невеликих пагод.

Історія цієї споруди налічує майже 12 віків. За цей час храм кілька разів піддавався реконструкціям. У головному залі храму можна побачити прекрасну статую богині Гуаньинь. Її встановили тут на згадку про попередню, нині втрачену старовинну скульптуру, яку доставив в храм в 1386 році феодал Тан. У двох приміщеннях храму зберігаються також майстерно зроблені дерев’яні статуї Бодхісатви.
Храм Цита з чорним черепичним дахом, стінами, пофарбованими в строгий сірий колір, лакованими дерев’яними скульптурами є однією з найкрасивіших сакральних споруд в місті.

Павільйон Тяньи

павильон тяньи Павільйон Тяньи

Тяньи – це музей, який у минулому був приватною бібліотекою, заснованою в XVI столітті. В ті часи в китайських містах було дуже модним мати власну бібліотеку. У південних регіонах Китаю була створена близько напівтисячі бібліотек. До нашого часу збереглися небагато. Бібліотека Тяньи вважається старою на території Піднебесній. По її образу було створено багато імператорських сховищ книг.

Павільйон Тяньи розташовується біля озера Минг Ху. Тут зберігається 300 тисяч томів, з яких 80 тисяч вважаються особливо цінними і рідкісними. 640 місцевих рукописів не мають аналогів. Цікаво, що тільки 13 тисяч книг уціліли з первинних зборів Тяньи. Усі інші датуються пізнішими періодами.

До музею-бібліотеки примикає невеликий мальовничий парк з різними статуями, природними лабіринтами і красивими пагодами.

Озеро Дунцянь

Прісноводе озеро Дунцянь, розташоване в межах міста Нинбо, має площу 20 кв. км. Ця водойма розділена довгою греблею, зарослою вербами. На берегах мальовничого озера доки ще немає готелів, туристи бувають тут рідко. вважаючи за краще їздити на популярніші місцеві озера – Тан і Західне.

Прямо на водній гладіні озера Дунцянь побудований храм Циу, де шанується богиня милосердя Гуаньинь. Величезна біла кам’яна статуя богині панує над водою. Навколо храму, над озером, створені пішохідні стежини з крамничками для відпочинку. Саме святилище є буддистським і складається з декількох нещодавно відремонтованих залів. Головними його пам’ятками є підземна печера і кам’яний човен, встановлений на триповерховому постаменті, куди ведуть мармурові сходи з драконами. На човні можна побачити одного пасажира і ченця, який склав долоні у вітальному жесті. Парк навколо озера відкритий для прогулянок.

Музей Нинбо

музей нинбо Музей Нинбо

Будівля Історичного і археологічного музею Нинбо побудована вже в новому тисячолітті за проектом архітектора Ван Шу, який спробував надати комплексу музею форми гори і плавзасобу. Таким чином, були підкреслені особливості ландшафту Нинбо : близькість міста до гір і Східно-китайського моря. Деякі стіни декоровані мільйонами плиток, якими місцеві селяни прикрашали свої доми споконвіку.

Постійна експозиція музею присвячена історії міста. Тут зібрана величезна кількість артефактів, виявлених під час археологічних розкопок в околицях Нинбо, історичні фотографії і макети древніх поселень. Особливий інтерес представляє виставка старовинних виробів з бамбука, піднесених музею деякими місцевими колекціонерами.

Археологічна зона Хэмуду

археологическая зона хэмуду Археологічна зона Хэмуду

Розкопки поселення часів неоліту, яке датоване V тисячоліттям до н. э., розташовується біля селенію Хэмуду. На честь цього села і дістала свою назву досі невідома культура древніх жителів Китаю. Від міста Нинбо цю археологічну зону відділяють 22 км.

Залишки старовинного села людей, що будували удома на палях і першими в цьому регіоні що вирощують рис, були виявлені абсолютно випадково місцевим селянином в 1973 році. Посуд з чорної кераміки, знаряддя праці, прикраси, статуетки і інші артефакти, які знайшли на розкопках археологи, поміщені в музей, розташований поряд з частково відновленим поселенням. Музей сучасний і добре оформлений. Інформація про експонати дублюється англійською мовою.

Монастир Ашоки

монастырь ашоки Монастир Ашоки

Один із старих монастирів Китаю, обитель Ашоки розташовується в горах в 20 км від міста Нинбо. Монастир був заснований у кінці III століття і названий на честь індійського імператора Ашоки, який відомий тим, що збирав по всьому світу реліквії Будди. У монастирі біля Нинбо в ступі, встановленій в одному із залів, теж зберігається частка мощів Будди Шак’ямуні. Згідно з легендою, її виявив китайський чернець Лю Сахе. На початку V століття монастир став розширюватися, до будівлі, що вже має, прибудували додаткові павільйони.

У наш час монастир Ашоки має 600 кімнат і займає площу більше 80 тисяч кв. м, що робить його одним з найбільших монастирів в Китаї. Монастир приймає тисячі паломників щорічно. Вклонитися реліквії Будди їдуть прибічники буддизму з різних країн світу.

Кафедральний собор Нинбо

Католицький собор Святого Серця, який також називають собором Богоматері Семи Скорботи, був побудований в 1872 році французькими місіонерами. У 1963 році його закрили для богослужінь. Покинуту будівлю використали революціонери, влаштувавши тут свою штаб-квартиру. Завдяки цьому, собор був оголошений національним пам’ятником, що знаходиться під державним захистом. Його не перетворили на красивий історичний пам’ятник, а повернули католицькій общині. У 1980 році тут відбулися перші після тривалої перерви богослужіння.

Влітку 2014 року в храмі сталася сильна пожежа, що знищила дах і усю внутрішню обстановку. Прихожани стали ходити на службу в церкву сусіднього монастиря, а міська влада приступила до відновлення храму.

Острів Юйшань

Юйшань вважається одним з найкрасивіших островів, розташованих біля берегів Китаю в Східно-китайському морі. Він вже давно перетворений на популярний туристичний об’єкт. Дістатися до острова можна на катерах, які вирушають двічі в день з порту Юйцзин, куди з Нинбо ходять швидкісні потяги. Шлях від материка до острова займає півгодини.

На Юйшане живуть люди. Тут знаходиться декілька селищ, де є готелі, ресторани і інші блага цивілізації. Краще відразу по приїзду сісти на автобус, що вирушає до двох високогірних озер, що живляться чистими джерелами. З вершини пагорба відкривається дивовижна панорама усього острова.

Ще однією пам’яткою острова Юйшань вважається мальовничий маяк, який відкритий для туристів. Він був побудований в 1895 році за замовленням шанхайської митниці. Кругла вежа заввишки 19 метрів побудована на уступі, що возноситься над гладінню моря на 103 метри.

Гора Чжаобао

гора чжаобао Гора Чжаобао

Гора Чжаобао розташовується на північному березі річки Юн в східній частині міста Чжэньхай, яке знаходиться в 19 км на північний схід від Нинбо. По схилах гори Чжаобао прокладені численні туристичні маршрути, які охоплюють багато цікавих місць. Варто обов’язково побачити семиповерхову пагоду Аоджу заввишки 57,6 метра і стіну завдовжки 610 метрів і завтовшки 3 метри, зведену в епоху династії Мін для захисту міста від нападу ворожих армій.

На скелях пагорба зустрічаються санскритські написи, у тому числі і буддистські молитовні тексти. Є тут і два храми. Святилище Тяньхуа присвячене Небесній Імператриці, а павільйон Гуаньинь має у своїх небесних покровительках богиню добра. Біля підніжжя гори розташовується Музей військової техніки.

До гори Чжаобао з Нинбо їздить автобус №541. Поїздка займає близько 50 хвилин.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap