10 +  Письмо редактору

Tax free в Польщі. Принцип повернення tax – free в Польщі


фото: tax free в польше

Польща – це одна з самих кращих країн для шопінгу. Проте плануючи займатися шопінгом, слід потурбуватися про можливість використання tax free.

Порядок користування tax free

Схема відрізняється простотою, тому більшість охочих можуть скористатися пропонованою послугою.

  • Спочатку в Польщі треба знайти магазини з логотипом Global Blue Tax Shopping. Під час оплати купівлі необхідно попросити форму для заповнення, яка може бути білою або блакитною. Вам потрібно буде заповнити кожну графу друкарськими латинськими буквами. Візьміть до уваги те, що незаповнена форма приведе до відмови повернення ПДВ.
  • Перед від’їздом з Польщі отриманню tax free треба виділити час. Перед тим, як ви вирушатимете, слід підійти до митної стійки із заповненою формою, збереженими касовими чеками, закордонним паспортом і упакованими покупками. Усе це потрібно буде представити для підтвердження факту купівлі на встановлених умовах. На цьому етапі слід підготуватися до того, що відсутність митного друку не дозволить скористатися послугою відшкодування. На документі повинні стояти не лише митний друк, але і особистий друк працівника митниці.
  • Тепер ви можете перевести у готівку форму. Для цього слід підійти до стійки Пункту Повернення, яка відрізняється логотипом Global Blue. Вам потрібно буде надати форму і митний друк. Відшкодування буде виплачено готівкою. При цьому ви отримаєте суму ПДВ, з якої відняли адміністративні збори Global Blue, але навіть цей факт зберігає максимальну вигоду від шопінгу.
  Таксі в Польщі - ціни, замовлення. Скільки коштує таксі в Польщі


Хто може скористатися tax free

Tax free в Польщі відрізняється особливою вигодою. При цьому ви можете скористатися цією можливістю тільки, якщо маєте ПМЖ за межами ЄС. Для повернення ПДВ мінімальна сума купівлі повинна складати 200 польських злотих.

Відшкодування можливо тільки, якщо ви експортуєте товари в особистому багажі, зберегли оригінальну упаковку і не відкривали її. У Польщі система tax free не поширюється на послуги і паливо для транспорту.

Стандартна ставка ПДВ складає 23 відсотки, на продукти харчування і лікарські препарати – вісім відсотків, на сільськогосподарські товари і вироби – п’ять відсотків.

Форма tax free дійсна впродовж семи місяців з дня купівлі товарів, але при цьому покупки не можна розпаковувати до повернення податку, а також слід зберегти форму і чеки.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap