10 +  Письмо редактору

Герб Сімферополя : фото, значення. Опис герба Сімферополя


фото: герб симферополя

У 2006 році один з прекрасних міст-курортів Криму обзавівся новим геральдичним символом. Якщо уважно розглядати герб Сімферополя, то можна відмітити, що в нім є присутніми історичні символи, та і сама композиція побудована за класичними канонами європейської геральдики.

Опис сімферопольського герба

Зрозуміло, що без блакитного кольору геральдичний символ цього кримського міста навряд чи б зміг обійтися. Дійсно, на гербі Сімферополя є присутнім не лише геральдичний блакитний, але і його відтінки.

Окрім цього кольору, що асоціюється з безкрайнім небозводом, є присутніми і інші кольори палітри, у тому числі червлений, смарагдовий, золотий, коричневий. Оскільки створював герб колектив авторів, то виникає відчуття, що кожен з художників запропонував свої улюблені тони і відтінки, а усі інші погодилися.

На кольоровому фото такий геральдичний символ виглядає яскраво і насичено. Але і в монохромному зображенні він теж хороший, оскільки має складну композицію з множиною елементів-символів. Головними на гербі Сімферополя є наступні елементи:

  • Щит, розділені хвилястою срібною смугою на два нерівні поля;
  • Частина кріпосної стіни і бурелет, що вінчають щит;
  • Пишний вінок з дубових гілок з жолудями в обрамленні;
  • Блакитна стрічка з написом – назвою міста.
  Цікаві місця в Сімферополі - фото, список найцікавіших місць в Сімферополі


Символіка елементів герба

Сам щит має складну будову, золотий кант по краю і срібну хвилясту лінію, що розділяє його на два поля. Хвиля символізує не море, як могли б подумати деякі нетямущі в географії, а річку Салгир, яка вважається головною водною артерією Кримського півострова.

У верхньому блакитному полі розміщено зображення золотої бджоли, цей символ має декілька значень. По-перше, вона виступає символом працьовитості, злагодженості, колективізму, по-друге, цю комаху окремі художники вважають ідеалом, втіленням краси.

Нижнє червлене поле прикрашене золотою чашею, яка формою нагадує античні посудини. Символічними є в даному випадку і колір поля, і сама чаша. Червлений традиційно асоціюється з мужністю і доблестю древніх скіфів, що захищали своє головне місто. Антична посудина нагадує про красиву легенду заснування міста скіфами, про його древню історію.

Над щитом розміщується корона вежі – символ готовності городян до захисту малої батьківщини. Дубовий вінок з плодами говорить про довголіття, родючість і багатство.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap