10 +  Письмо редактору

Різдво в Тбілісі – фото, відгуки


фото: рождество в тбилиси

Збираєтеся відсвяткувати Різдво в Тбілісі? Навіть не сумнівайтеся в тому, що вам вдасться відмінно провести свої зимові канікули.

Особливості святкування Різдва в Тбілісі

Грузини відмічають Різдво (“Христие Шоба”) 7 січня. У Тбілісі в ніч напередодні свята в соборі Святої Трійці проходить урочисте богослужіння, після якого настає черга святкового ходу “Алило”. Цей хід на чолі зі священнослужителями і паствою (до них приєднуються прості перехожі) супроводжується несенням хрестів і ікони Спасителя, церковними співами і збиранням пожертвувань (зібрані гроші, іграшки, одяг і інше віддається нужденним, зокрема, дітям-сиротам). А кінцевим пунктом цього ходу є Кафедральний собор Самеба.

На Різдво грузини у будинок запрошують спеціального гостя – меквле (“перший гість” вибирається дуже ретельно) : доки він не прийде, ніхто не може ні увійти, ні вийти з будинку. Святкова трапеза відбувається після того, як меквле, переступивши поріг, побажає хазяям будинку радості, щастя, здоров’я і благополуччя, а також обдарує їх солодощами і фруктами. На різдвяний стіл зазвичай виставляють порося з аджикой, сациві, гарбуз в солодкому сиропі, козинаки з горіхами, піроги.

  Новий рік в Тбілісі - фото. Зустріч Нового року в Тбілісі (Грузія) 2019


Мандрівникам слід порадити зустріти Різдво на Мтацминде в ресторані “Фунікулер” – отсюда можна не лише помилуватися дивовижним видом, що відкривається на місто, але і насолодитися грузинською кухнею.

Розваги і святкові заходи в Тбілісі

  • З 25 грудня до 7 січня Тбілісі пропонує усім охочим побувати на Фестивалі різдвяних ялинок (вулиця Іраклія II).
  • 7 січня варто взяти участь в різдвяному ході “Алило”.
  • Охочі покататися на ковзанах зможуть здійснити задумане на новорічних і різдвяних канікулах на льодовому катку в парку Рике.
  • Взимку з дітьми не варто упускати можливість відвідати парк розваг “Бомбора” : тут можна помилуватися не лише дивовижними скульптурами і спорудами, типу перевернутого будинку, але і покататися на катку, побувати на ялинці і дитячих концертах, потрапити на аудієнцію до грузинського Діда Мороза – Товлис Бабуа.
  • У січні (дату рекомендується уточнювати заздалегідь) батьки, що мають дітей з обмеженими фізичними можливостями, можуть порадувати їх відвідуванням Дитячої художньої галереї імені Олени Ахвледиани – для них влаштовується Різдвяне свято.
  Нічне життя Тбілісі - клуби, бари, дискотеки


Різдвяні ярмарки в Тбілісі

На тбіліських різдвяних ярмарках, що розгортаються в парку Рике і у будівлі Парламенту з 25 грудня до 7 січня, у охочих з’явиться можливість обзавестися пам’ятними виробами і сувенірами у вигляді книг, поштових марок, фаянсових тарілок, головних уборів і іншого, а також продуктами харчування і напоями.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap