10 +  Письмо редактору

Завальне кладовище опис, фото – Росія – Урал: Тобольськ


завальное кладбище
Фото: Завальне кладовище

Фото і опис

Завальне кладовище в Тобольську – це старе кладовище в місті. Назва кладовища пов’язана з його місцерозташуванням за колишнім північним кордоном Тобольська – земляним валом, зведеним в 1688 р.

Уперше про Завальне кладовище стало відомо в 1772 р. До того часу в місті існували лише приходські кладовища, які знаходилися у міських церков. Після епідемії чуми, що пройшла в Росії в 1771 р., губернатор заборонив ховати тіла померлих біля церков. Відвезти тіла необхідно було на спеціально влаштоване кладовище, розташоване за Земляним валом.

Некрополь Тобольська є місцем поховання людей, які за життя прославили не лише місто, але країну в цілому. Тут поховані письменник П. Єршов, поет П. А. Грабовский, історик Сибіру – П. А. Словцов, художник і археолог М. С. Знаменский, поет Д. П. Давидов, дослідник Сибіру – А. А. Дунин-Горкавич. На Завальному кладовищі також покояться дружина А. Н. Радищева – Єлизавета Рубановская, батько і рідна сестра Д. И. Менделєєва.

  Софійський собор кремля Тобольська опис, фото - Росія - Урал: Тобольськ


На кладовищі знаходяться цікаві зразки надгробків в классицистических традиціях кінця другої половини XVIII – почала XIX ст. З моменту створення Завального кладовища на його території був зведений дерев’яний храм на честь Семи отроків Эфесских. У 1776 р. за розпорядженням губернатора Тобольська Д. Чичерина його перебудували в кам’яну церкву. Обитель освятив архієпископ Тобольська Варлаамов (Петров). Кладовищенський храм Семи отроків Эфесских є єдиним храмом Тюменської області, який не закривався у важкі роки гонінь.

Біля Завального кладовища побудований сквер, де знаходиться ротонда із скульптурною композицією. Бронзова композиція присвячена подвигу дружин декабристів, що послідували за своїми чоловіками в далекий Сибір.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap