10 +  Письмо редактору

Церква Пресвятої Трійці (Kostol Najsvatejsej Trojice) опис, фото – Словаччина: Трнава


церковь пресвятой троицы
Фото: Церква Пресвятої Трійці

Фото і опис

Хоча нині трнавская церква Пресвятої Трійці і прилеглий до неї монастир вважаються ієзуїтськими, їх побудував релігійний орден тринитариев. Після свого прибуття в Трнаву, а це сталося в 1712 році, тринитарии спочатку влаштувалися у будівлях, що належали місцевим євангелістам. Це будови були розташовані недалеко від францисканського монастиря. Пізніше вони купили декілька будинків на сучасних Штефаниковой і Францисканською вулицях, і в 1720 році, завдяки щедрості єпископа Яна Околичи, почали будувати свою власну церкву. До речі, герб їх благодійника Околичи зараз прикрашає центральний фасад храму.

Тринитарии не уникнули долі інших релігійних орденів і були знищені імператором Йосипом II. У 1782 році їх діяльність в Трнаве закінчилася. Монастирські будівлі були передані королівській гімназії. У 1807 році церкву і гімназію отримали у своє розпорядження бенедиктинці, а пізніше, в 1852 році, вони були передані єзуїтам. Досі церкву Пресвятої Трійці місцеві жителі називають ієзуїтською.

У інтер’єрі храму над барочними бічними вівтарями з колонами домінує головний вівтар, прикрашений великим чином, де перед Святою Трійцею зображені засновники ордену тринитариев – святий Жан де Мату і святий Фелікс Валуа. У 50-х роках XVIII століття його написав відомий австрійський художник Франц Антон Маульберч. На бічному вівтарі Діви Марії, під образом, який є копією образу Богородиці Регенсбургской, в скляному реликварии зберігаються мощі двох кошицких мучеників – єзуїтів П. Ш. Понграча і П. М. Гродзицкого.

  Міська вежа (Mestska veza) опис, фото - Словаччина: Трнава© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap