10 +  Письмо редактору

Махачкала – відпочинок, екскурсії, музеї, кухня і шопінг, пам’ятки Махачкали


Махачкала: райони, відпочинок, екскурсії, музеї і церкви, кухня і ресторани, шопінг і магазини, пам’ятки Махачкали.

Колись місце, де сьогодні розкинулася дагестанська столиця Махачкала, горці називали Анжи-калу, що в перекладі російською мовою означає “борошняний, перлинний град”. Від тих часів сучасну Махачкалу відділяють не лише століття, але і численні політичні і громадські реформи, не кращим чином що відбилися на добробуті усього Дагестану. Тому велика вірогідність після відвідування цього міста залишитися трохи розчарованим від його архітектури і благоустрою. Якщо ж прикрити очі на деякі речі, що спотворюють вигляд древньої столиці, цілком можна відчути чарівність кавказької перлини, що зберегла привабливість древнього природного курорту і шарм старовини.

Махачкала – популярний бальнеологічний і приморський курорт Дагестану, розташований в мальовничому місці на самому березі Каспійського моря.

Незважаючи на труднощі, дагестанська столиця дуже привітна до туристів. Вона гостинно зустрічає усіх, хто приїжджає сюди відпочити, підлікуватися або з цікавістю провести вихідні або відпустку. Махачкала – популярний бальнеологічний і приморський курорт Дагестану, розташований в мальовничому місці на самому березі Каспійського моря, біля підніжжя гірського масиву Тарки-тау. До речі, в недалекому майбутньому легендарна гора Тарки-тау потрапить в Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а усе тому, що на ній мешкає велика кількість рідкісних і зникаючих видів тварин. Природа віднеслася до міста з неймовірною щедрістю, наділивши унікальними дарами: цілющою водою, сонячним кліматом, заворожливими пейзажами.

  Архангельська область - міста і райони, екскурсії, заповідники, парки Архангельської області


З історії Махачкали

Свою історію Махачкала веде з 1844 р., коли на гористій піднесеності Анджи-арка було утворено військове зміцнення Петрівське. Пізніше тут з’явилися гавань і порт, а до кінця 19 ст. було налагоджено залізничне сполучення з Владикавказом і Баку. Поселення офіційно стало містом, набувши назви Петровск-порт, почало активно розвиватися і розширюватися. У 1921 м. Махачкала дістала свою сучасну назву на згадку про те, що очолювало місцеву Червону армію Махаче Дахадаеве, загиблому в ході боїв за радянську владу. Дагестанська столиця за радянських часів продовжувала активно розвиватися: росла чисельність населення, з’являлися нові заводи і фабрики, відкривалися музеї і театри. Зміни до гіршого настали після розпаду СРСР : услід за занепадом військово-промислових підприємств послідував і розвал міста в цілому. Ситуація стала налагоджуватися тільки з другої половини 2000-х років, коли разом з прискореним економічним розвитком почалося масштабне будівництво і благоустрій інфраструктури.

Як добратися

Махачкала розташована в 1825 км від Москви, в 171 км від Грозного. На радість мандрівникам до Махачкали можна доїхати на різних видах транспорту. У місті є власний міжнародний аеропорт, дві автостанції, два ж/д вокзалу, через нього проходять три великі автомобільні траси (М – 29 з Краснодарського краю, Р – 275 з боку Кавказьких гір і Р – 215 з Калмикії). Міжнародний аеропорт Уйташ, де приземляються лайнери з Москви, Єкатеринбургу, Петербургу, Сочі, Ростова-на-Дону і Мінеральних Вод, розташований в 17 км від Махачкали. При проїзді туди маршрутним громадським транспортом доводиться виконувати пересадку в Каспийске.

  Аеропорт Сімферополя (Simferopol) - SIP


Дістатися до Махачкали на прямому потягу зможуть жителі Москви, Петербургу, Астрахані, Тюмені і Волгограду. Міські і сільські жителі регіону прибувають на вокзал на приміських електричках.

Південна автостанція приймає приміські рейси, а міжміські автобуси вирушають з Північної автостанції. Головний автовокзал Махачкали пасажирські рейси сполучають з Кисловодськом, Сочі, Майкопом, Єсентуками, Черкесском, Дербентом.

Станція “Махачкала” розташована на вул. Эмирова, 10. Північна автостанція знаходиться за адресою: вул. Акушинского, 100, Південна автостанція – на вул. Ахмет-хана Султана в районі ДБК.

Розваги і пам’ятки Махачкали

Як правило, знайомство з пам’ятками Махачкали розпочинається з відвідування центральної Джума-мечеті. Побудована за зразком Блакитною стамбульською, вона стала однією з найбільших на Європейському континенті, вміщуючи в дні великих свят до 17 тис. вірян. Славиться Джума-мечеть не лише грандіозними розмірами, але і стриманою красою внутрішньої обробки, виконаної у світлих тонах.

Ще одна значима релігійна пам’ятка Махачкали – Свято-успенський собор. Це єдиний православний храм в місті, що входить до того ж в список пам’ятників архітектури місцевого значення.

  Озеро Вулизмени : координати і фото, що подивитися і де знаходиться Озеро Вулизмени


Любителі мистецтва напевно скористаються можливістю заглянути в музеї : Історико-краєзнавчий і Образотворчих мистецтв імені П. С. Гамзатовой. Тут можна побачити рідкісні археологічні знахідки, що ілюструють історію місцевих народів, а також дивовижні колекції предметів мистецтва, що представляють велику історичну і художню цінність.

У Махачкалі діє декілька державних театрів (у тому числі опери і балету), кінотеатрів, є філармонія.

5 Речей, які треба зробити в Махачкалі :

  1. Зібрати колекцію фотознімків старовинних будівель, що збереглися в Махачкалі. Залишилося їх не так вже багато, тим вони цінніші.
  2. Відвідати знамениту центральну Джума-мечеть, молодшу сестру стамбульської Блакитної мечеті.
  3. Заглянути в один з національних магазинів.
  4. Прогулятися по нічній Махачкалі, після заходу сонця вона особливо приваблива.
  5. Дістатися до селища Тарки на схилі гори Тарки-тау, щоб на оглядовому майданчику зробити пропозицію руки і серця коханої.

А ще Махачкалу можна розглянути в якості варіанту оригінального пляжного відпочинку. У місті і його околицях є декілька прекрасних диких пляжів, де можна комфортно розташуватися на березі, з насолодою занурившись в обійми жаркого південного сонця. Благо дагестанський клімат дозволяє отримувати загар 310 днів в році. У списку кращих – піщаний пляж “Білий ведмідь”, розташований навпроти зупинки “Каспій”, недалеко від озера Ак-гель. Населеніші і цивілізованіші місця відпочинку у водойм розташовані в міських межах. Лідером по відвідуваності вважається Центральний пляж, на п’яти йому настає пляж “Берізка” на вул. Орджонікідзе.

  Погода на Хайнане в січні 2019 року, температура повітря на Хайнане в січні


Окремий пляж “Горянка” призначений для представниць прекрасної статі.

Фото Махачкали

Відгуки реальних туристів

  • Коли я збиралася їхати в Дагестан, то подумала, що потрібно б познайомитися з республікою…

© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap