10 +  Письмо редактору

Монастирі Кріта – туризму


Монастирі Кріта Церкви, собори і храми Кріта. Усе про святі місця і паломництво на Кріт.

 • Кріт, Arkadi 741 00

  Монастир Аркади

  Кріт, Arkadi 741 00 Уздовж крутої звивистої дороги в 18 км від Ретимно височіє монастир Аркади. Першу обитель побудували тут ще в 5 столітті, а сучасного зовнішнього вигляду головні її будівлі набули в 16-17 повіках. Гордість обителі – церква 1587 р. з розкішним фасадом у стилі барокко.

 • Кріт, Kera, Lasithi

  Монастир Кера Кардиотисса

  Кріт, Kera, Lasithi Цей монастир зберігав цінну ікону – Богородиці Кардиотиссы. Говорять, що вона зціляла страждущих і взагалі пережила багато пригод. Монастир знаходиться біля села Кера в оточенні гір. Його побудували в 13 столітті.

 • Epar. Od. Koxaron – Moni Prevelis, Ag. Vasilios

  Монастир Превели

  Epar. Od. Koxaron – Moni Prevelis, Ag. Vasilios У монастиря Превели, розташованого в 37 км від Ретимно, дуже багата, насичена радісними і трагічними подіями історія. Познайомитися з нею сюди щодня приїжджають безліч туристів. Втім, відвідувачів захоплює не лише багате убрання невеликих церков, але і природа тутешніх країв.

 • Кріт, Selinari 724 00

  Монастир Св. Георгия на Кріті

  Кріт, Selinari 724 00 Багато віків тому в ущелині Селинари біля села Вракаси був побудований чоловічий монастир Св. Георгия Селинариского (Айос Георгиос Селинари). Незважаючи на скромний розмір, обитель завжди повна людьми.

 • Кріт, Iera Moni Faneromenis

  Монастир Фанеромени

  Кріт, Iera Moni Faneromenis Розташований в околицях Айос-Николаоса чоловічий монастир Фанеромени – один з найзнаменитіших в Східному Кріті. І справа не лише у вражаючих пейзажах, що відкриваються з висоти 540 м. Ця обитель – місце зберігання чудодійної ікони Божої Матері Фанеромени.

 • Травневі свята у величній Греції +7 495 151-81-40Instagramroyalseasons. ru Травневі свята у величній Греції Травневі свята у величній Греції.
  Період проживання : 03-10.05.2019. Готель The Westin Resort Costa Navarino 5*.
  Вартість за період зі знижками – 570 EUR.
  Насолоджуйтеся енергією сходу сонця з Royal Seasons +7 495 151-81-40Instagramroyalseasons. ru
 • Іракліон, 712 01, pl. Agias Ekaterinis

  Собор Св. Мины

  Іракліон, 712 01, pl. Agias Ekaterinis Іракліон – не лише адміністративна, але і релігійна столиця Кріта. У місті і околицях десятки храмів, а найголовнішим вважається собор Св. Мины. Він не вражає своїми розмірами бувалих туристів, але, проте, входить в список найбільших храмів Греції.

 • Іракліон, Pl. Agiou Titou

  Собор Св. Тита в Іракліоні

  Іракліон, Pl. Agiou Titou Ираклионский собор Св. Тита, першого крітського християнського місіонера, тричі міняв конфесійну приналежність. Він зведений в 960 р. за наказом полководця Никифора Фоки, що вигнав з острова сарацин. На початку 13 століття Кріт став венеціанським, а храм – католицьким.

 • Кріт, Neapoli, Megali Panagia

  Собор Успіння Пресвятої Богородиці в Неаполи

  Кріт, Neapoli, Megali Panagia Вирушаючи з Агиос Николаоса у бік Иераклиона, ви, ймовірно, проїздитимете через Неаполи. Розташований в 12 км від Агиос Николаоса, його можна минути стороною, а можна проїхати наскрізь. І в другому випадку ви будете немало здивовані, побачивши приголомшливий собор Медалі Панагиа.

Релігійна спадщина Кріта приголомшує уяву. Що не будова – те неодмінне з дивовижною історією, а вже про унікальність реліквій, що зберігаються місцевими монастирями, і говорити не доводиться. Чудотворні ікони, мощі святих і великомучеників, частки Животворящого хреста і цілющі джерела – щоб преклонити перед ними коліна, на Кріт регулярно стікаються тисячі вірян.

Конституцією Греції визначена пануюча релігія – православ’я. Ось чому на Кріті так багато православних каплиць, храмів, монастирів. Останні нерідко перетворювалися на фортеці: країна переживала непрості періоди захоплення венеціанцями і турками. Під тиском мусульман оплоти православ’я ставали мечетями, але час розставив усе на свої місця.

Найбільші храми острова – собори Св. Тита і Св. Мины – стоять в Іракліоні. Один із старих монастирів – Аркадийский (Мони Аркади), розташований недалеко від Ретимно і датується 5 повікою. Його називають центром опору туркам : тут зберігаються портрети і мощі місцевих повстанців, загиблих під час вибуху в 19 столітті. Також поряд з Ретимно на острівці, куди веде стежка з валунів, коштує каплиця Св. Миколи. А на мальовничому березі району затишно влаштувалася обитель Превели, що включає Верхній і Нижній чоловічі монастирі (один з них – діючий). Головна святиня комплексу – золотий хрест Эфраима Превелийского, що містить частки Хреста Господня.

У монастирі Кера Кардиотисса знаходиться копія написаної святим Лазарем ікони Богоматері. У 30 км від Іракліону, в монастирі Св. Марини – однойменна ікона, що зціляє хворих дітей, музей з особистими речами тих, що видужали. Просять про здоров’я близьких ікону Богородиці Явленої в монастирі Фанеромени в Лассити. Ікона святого Георгія зберігається в чоловічому монастирі, названому в його честь, він стоїть в ущелині Селинари на шляху з Іракліону в Агиос Николаос.

У районі Ханьи розташований жіночий монастир Хрисоскалитисса. Згідно однієї з легенд, колись усі 98 східців сходів в обителі були золотими, по іншій – тільки одна, яка є досі, але розгледіти її здатні лише чисті духом (ще подейкують, що такий ступінь був раніше, але її вкрали і продали підступні турки). Є в Ханье і обитель ченців-капуцинів при місцевій католицькій церкві.

У Неаполи декілька релігійних об’єктів зведені на честь Пресвятої Богородиці – собор Успіння, храм Панагії Фермалина і церква Панагії Виглиотиссы з розписами 14 віків. Багаті колекції старовинних гравюр, книг, ікон можна побачити в обителі Топлу на сході острова, в монастирях Гонья і Агия Тріада (Святої Трійці) в районі Ханьи.

  Розвалини Аквинкума у Будапешті: експозиції, адреса, телефони, час роботи, сайт музею© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap