10 +  Письмо редактору

Історична площа опис, фото – Росія – Урал: Тюмень


историческая площадь
Фото: Історична площа

Фото і опис

Історична площа – це одна з центральних пам’яток міста Тюмені. Площа є тим місцем, де багато віків тому перші поселенці звели дерев’яну фортецю. Кожен камінь цієї площі пронизаний диханням історії. Історична площа розміщується на межі Центрального і Калининского міських округів.

Площа дістала назву “Історична”, оскільки саме тут в липні 1586 р. загін козаків на чолі з воєводами В. Сукиним і І. М’ясним звів дерев’яну кріпосну споруду, згодом названу Тюменню. Згідно з історичними даними, в цій фортеці зі своїм загоном зимував Ермак перед тим, як виступити проти татарського хана Кучума.

Побудована козаками фортеця з часом переросла в ціле місто. На згадку про ці події тут був встановлений Камінь з пам’ятним написом. Ще один пам’ятник на Історичній площі присвячений Ермаку і його товаришам. Він виконаний у вигляді високого чорного хреста. Біля площі знаходиться сквер, який також носить ім’я цього прославленого отамана.

На площі розташовуються будівля колишнього Гостиного двору, де зараз розміщується військовий комісаріат області і один з підрозділів Тюменського державного інституту культури, а також будівля музею “Міська дума”, в стінах якого вершила історію міста тюменська міська дума.

  Фонтан "Пори року" опис, фото - Росія - Урал: Тюмень


Домінантою Історичної площі є монумент, встановлений в пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні воїнів. Він виконаний у вигляді кам’яного пилона заввишки 28 м. На плиті поряд з монументом вибиті імена місцевих жителів, що стали Героями Радянського Союзу. Тут же горить Вічний Вогонь. Відкриття меморіалу відбулося в травні 1968 р. В 2015 р. почалася реконструкція меморіалу, в ході якої на стеле з іменами старі плити будуть замінені на бронзові.

З Історичної площі відкривається дивовижний вид на зарічну частину міста.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap