10 +  Письмо редактору

Пам’ятник Н. Кузнєцову опис, фото – Росія – Урал: Тюмень


памятник н. кузнецову
Фото: Пам’ятник Н. Кузнєцову

Фото і опис

Пам’ятник на честь героя Великої Вітчизняної війни – Миколи Кузнєцова в місті Тюмені був відкритий в 1967 р. Пам’ятник знаходиться в Центральному районі міста, на вулиці Республіки, поряд з будівлею сучасної Сільгоспакадемії, де в 1926-1927 рр. на агрономічному відділенні вчився тодішній студент Ника Кузнєцов.

Знаменитий радянський розвідник Н. Кузнєцов, що воював в тилі ворога під час Великої Вітчизняної війни, вів активну діяльність в окупованому Рівному, керуючи разведгруппой і передаючи важливі відомості в партизанський загін. За активну діяльність розвідникові присвоїли звання Героя Радянського Союзу.

Пам’ятник Н. Кузнєцову встановлений на облаштованій території серед блакитних ялин і є бронзовим бюстом на гранітному постаменті, де можна побачити пам’ятну написом і знак Героя Радянського Союзу. Автором проекту пам’ятника виступив талановитий скульптор А. Клюкин.

З дня відкриття пам’ятника Миколі Івановичу Кузнєцову місцеві чекісти щороку в день народження героя-розвідника (27 липня) і 9 травня (День Перемоги) колективно покладають до підніжжя монумента квіти. На урочистій церемонії також є присутніми городяни і гості міста. Вже багато років звідси починалися вело-, авто – і мотопробіги, присвячені знаменитому розвідникові.

  Тюменський обласний краєзнавчий музей опис, фото - Росія - Урал: Тюмень


На сьогодні пам’ятник Н. Кузнєцову можна по праву назвати однією з головних пам’яток міста Тюмені.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap