10 +  Письмо редактору

Синагога опис, фото – Росія – Урал: Тюмень


синагога
Фото: Синагога

Фото і опис

Тюменська синагога розташовується в Калининском районі міста, на вулиці Кірова. Історія синагоги в Тюмені почалася в 1911 р., коли завдяки старанням ялуторовского рабина Айзенштадта на Спаській вулиці почали зводити будівлю молитовного будинку. Будівництво велося за рахунок фінансування місцевої єврейської громади.

Урочисте відкриття синагоги відбулося в серпні 1912 р. В післяреволюційні роки синагогу закрили. В середині 1920-х рр. її приміщення використали в якості гуртожитку, бібліотеки, складу, музичної школи, філії філармонії, філії “Союзаттракциона”. Будівля прийшла в повне запустіння і вимагала капітального ремонту. У напівзруйнованому стані, без вікон і даху в лютому 1993 р. воно було передане єврейській релігійній організації “Мадрегот”.

У кінці 1990-х рр. синагога почала поступово відроджуватися. В першу чергу єврейська релігійна організація зайнялася реставрацією будівлі. Ці роботи проводилися фірмою “Автостройтранс”. Автором проекту виступив відомий архітектор Г. П. Бордаков. У грудні 2001 р. синагогу освятили. На урочистому заході був присутнім головний рабин країни – Адольф Шиевич. Рабином відновленої синагоги став Ігор Варкин.

  Свято-троїцький монастир опис, фото - Росія - Урал: Тюмень© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap