10 +  Письмо редактору

Скульптурна композиція “Першому суднобудівельному заводу в Сибіру” опис, фото – Росія – Урал: Тюмень


скульптурная композиция «первому судостроительному заводу в сибири»
Фото: Скульптурна композиція “Першому суднобудівельному заводу в Сибіру”

Фото і опис

Скульптурна композиція “Першому суднобудівельному заводу в Сибіру” – одна з пам’яток міста Тюмені. Монумент, розташований набережної річки Туру, був встановлений 2010 р.

Скульптурна композиція є двома бронзовою фігурою чоловіків. Перша фігура зображує інженера-суднобудівника Гуллета Гектора Івановича, а друга – купця першої гільдії Ігнатова Івана Івановича.

Г. І. Гуллет був одним із засновників машинобудівної і суднобудівельної промисловості в Тюменському краю. У 1860 р. він став організатором філії механічного заводу Єкатеринбургу в Тюмені. Завдяки стрімкому збільшенню об’єму замовлень через три роки завод повністю переїхав в місто. Це був перший машинобудівний і ливарний завод в Сибіру, який перейшов від кустарного виробництва судів до промислово-потокового.

Засновником одного з перших суднобудівельних заводів став И. И. Ігнатов. Також він був одним з ініціаторів створення першого водопроводу в Тюмені і першого громадського елеватора в Сибіру. У 1890-1893 рр. І. Ігнатов уперше запустив на суднобудівельному заводі електростанцію. На особисті кошти електрифікував розташовану поблизу від річкового порту Ильинскую церква.

  Тюменський театр ляльок опис, фото - Росія - Урал: Тюмень


Скульптор розмістив бронзові скульптури так, як ніби И. И. Ігнатов і Г. І. Гуллет розмовляють один з одним про щось дуже важливе. Поряд із статуями на стіні можна побачити прикріплений великий бронзовий згорток, на якому вказана назва скульптурної композиції, а також тлумачення цього втіленого у бронзі епізоду.

Хто ж насправді є автором цього монумента, досі залишається загадкою. Відомо тільки те, що вони були зроблені за замовленням художнім фондом Єкатеринбургу. Але незважаючи на такий недовгий термін існування скульптурної композиції, вона вже припала до душі, як місцевим жителям, так і гостям міста.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap