10 +  Письмо редактору

Свято-троїцький монастир опис, фото – Росія – Урал: Тюмень


свято-троицкий монастырь
Фото: Свято-троїцький монастир

Фото і опис

Діючий православний Свято-троїцький монастир є одним із старих архітектурних ансамблів міста. Храм розташовується в мальовничому місці на високому Затюменском мису, який утворений заплавами річок Бабарынки, Тюменки і Тури, біля колишньої слободи Ямщика.

Тюменський монастир був заснований в 1616 р. як Преображенский. Його засновником став чернець Нифонт, що прийшов з Казані. Призначений в 1702 р. на кафедру Тобольська митрополит Филофей (Лещинский) дуже полюбив цей монастир. Саме тому в 1708 р. він прийняв рішення наново відбудувати стару обитель. З того часу монастир став носити назву Свято-троїцький. У червні 1727 р. митрополит Филофей помер. Його поховали біля входу у Свято-троїцький собор.

У 1923 р. монастир закрили. У радянські роки його приміщення використовувалися як гуртожиток, військова частина, офіс Міськводоканалу, реставраційних майстерень. Деякі храми монастиря були частково зруйновані, а деякі – повністю. У 1995 р. обитель повернули єпархії. У 2003 р. на престольне свято у відновленому Свято-троїцькому соборі пройшло перше богослужіння. Сьогодні Свято-троїцький собор поступово відновлюється, ну а з ним – намісницький корпус і монастирська церква Петра і Павла. Проте половину території все ж займають служби Міськводоканалу.

  Історична площа опис, фото - Росія - Урал: Тюмень


У 1997 р. при обителі було відроджено Духовне училище. У 2006 р. навпроти монастиря закінчилося будівництво нового учбового корпусу училища. У тому ж році сталася знаменна для монастиря подія – були набуті святі мощі апостола Сибіру – митрополита Тобольська і Сибірського Филофея. На сьогодні мощі св. Филофея є головною святинею Свято-троїцької обителі.

Архітектурно Свято-троїцький монастир вміщує в себе усі головні типи храмів свого часу : трапезний (храм Сорока мучеників), традиційний кубічний (Свято-троїцький собор) і хрестоподібний (храм Петра і Павла).


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap