10 +  Письмо редактору

Тюменський обласний краєзнавчий музей опис, фото – Росія – Урал: Тюмень


тюменский областной краеведческий музей
Фото: Тюменський обласний краєзнавчий музей

Фото і опис

Тюменський обласний краєзнавчий музей – унікальний музей, що є частиною Музейного комплексу Тюменської області. Будівля, в якій розміщується музей, була зведена на початку другої половини XIX ст. в стилі російської провінційної архітектури. Ступінчастий аттик і високі сходи, які надають будівлі стрункість, прекрасно поєднуються з масивними колонами і корінфським портиком – традиційними для будівель державних установ.

Музей був заснований видатним ученим, педагогом і краєзнавцем, членом Російського географічного товариства – Іваном Яковичем Словцовым. За основу він узяв дві власні колекції старовини і приватна колекція відомого тюменського купця і мецената Н. Чукмалдина. У післявоєнні роки музей став одним з найважливіших культурних центрів регіону, який займався науково-дослідною, експозиційною і збирачем діяльністю.

Постійна експозиція музею під назвою “Вікно в природу” знайомить відвідувачів з різноманітністю флори і фауни Тюменського краю, а також його древніми мешканцями. При музеї відкритий невеликий палеонтологічний музей – це унікальна колекція, що складається з повних скелетів викопного бізона, мамонта, печерного ведмедя, шерстистого носорога. Окрім того, гостей чекає знайомство з энтомологической, ботанічною і зоологічною колекціями. У музеї є два зали, де постійно виставляються нові експозиції, як з фондів самого Музейного комплексу, так і з інших музеїв країни і приватних колекцій.

  Пам'ятник мамі опис, фото - Росія - Урал: Тюмень


На сьогодні Тюменський краєзнавчий музей – це одна з культурних пам’яток міста Тюмені.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap