10 +  Письмо редактору

Шиме (Chimay) опис, фото – Бельгія: Валлония


шиме
Фото: Шиме

Фото і опис

Місто Шиме, чиє населення налічує близько 10 тисяч жителів, розташоване всього в декількох десятках кілометрах від Кувена. Відповідно, і добиратися до Шиме на громадському транспорті простіше з Кувена. Звідти досить часто ходить рейсовий автобус.

Головною пам’яткою міста, чия історія почалася приблизно 1 тисяча років назад, вважається місцевий замок, що належить принцам Шиме. Приблизно на початку XI століття і була побудована перша вежа фортеці. Потім замок обнесли високими неприступними стінами. Деякі історики вважають, що тут не раз зупинявся Карл Сміливий. У замку на правах дружини хазяїна проживала і відома революціонерка Тереза Тальен, чий салон в Парижі бияків усі рекорди по відвідуваності. За її ініціативою в саду замку побудували театр у французькому стилі, який був перероблений в 1863 році. Нинішня будівля театру є реплікою подібного у Фонтенбло. Зараз в нім проходять різні музичні концерти.

Тереза Тальен похована в Шиме. Її гробницю можна побачити в місцевому храмі святих Петра і Павла, побудованому в XVI столітті. Тут же знайшли своє останнє заспокоєння і багато представників роду Шиме.

  Мальмеди (Malmedy) опис, фото - Бельгія: Валлония


За містом, в поселенні Форге, знаходиться абатство Норт-Дам-де-Скурмон, яке закрите для відвідувачів. Проте гостям ніхто не забороняє гуляти по прилеглій території, насолоджуючись чарівними видами. Абатство відоме тим, що тут робили відразу декілька унікальних сортів сиру і варили траппистское пиво. Зараз ці продукти можна спробувати у Беле, куди перенесено усе виробництво.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap