10 +  Письмо редактору

Афитос (Afytos) опис, фото – Греція: Халкидики


афитос
Фото: Афитос

Фото і опис

Афитос – невелике містечко на північно-східному узбережжі півострова Кассандра (Халкидики). Поселення існувало тут ще в доісторичні часи. У архаїчний і класичний періоди Афитос був процвітаючим полісом і мав власне карбування.

Як і багато міст півострова Халкидики, Афитос був грунтовно зруйнований в 348 році до н. е. військами македонського царя Філіпа II, але досить швидко відновився. Побудований же недалеко від Афитоса храм Зевса в другій половині 4го століття до н. е., немало сприяв процвітанню міста надалі. Згадки про те, що Афитос існував в 1-м столітті до н. е. зустрічаються в працях відомого старогрецького історика і географа Страбона. На жаль, достовірній інформації, яка б могла пролити світло на історію Афитоса в подальші віки, знайдено не було. Наступні письмові джерела датуються вже 14 повікою н. е., хоча цілком імовірно поселення ніколи не припиняло свого існування. У 1821 році під час Грецької війни Афитос був фактично зруйнований турками і в результаті покинутий місцевими жителями. У 1827 році частина біженців повернулася на свою історичну батьківщину і саме з цих часів і веде свою історію сучасний Афитос.

  Никити (Nikiti) опис, фото - Греція: Халкидики


Сьогодні Афитос – дуже популярний курорт з прекрасно розвиненою туристичною інфраструктурою і одне з найкрасивіших поселень регіону, що зуміло не дивлячись ні на що зберегти свою автентичність. Мальовничий Афитос, що спускається по схилах скелястого пагорба, часто називають “балконом Кассандри”. Його вузенькі мощені вулички, старовинні храми і потопаючі в зелені кам’яні будиночки, виконані в традиційному архітектурному стилі, створюють неповторний колорит.

Захоплююча історія і чарівлива атмосфера цього старого міста, прекрасні затишні готелі, чудові ресторани і таверни, прекрасні піщані пляжі і приголомшливої краси пейзажі з кожним роком притягають в Афитос все більшу кількість туристів.

Серед пам’яток Афитоса варто відмітити розташовану на центральній площі церкву Святого Димитрія (1858), цікавий Етнографічний музей і прекрасні старовинні особняки, побудовані ще в 19 столітті. Недалеко від Афитоса біля сучасної Калитеи знаходяться руїни древніх святилищ Зевса і Діонісія.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap