10 +  Письмо редактору

Банские двори (Banski dvori) опис, фото – Хорватія: Загріб


банские дворы
Фото: Банские двори

Фото і опис

Банские двори, так називається історична будівля, що знаходиться в Загребі. На сьогодні у Банских дворах розташований хорватський уряд. Раніше ця будівля була офіційною резиденцією бана – так називали намісника короля в Хорватії, починаючи з Х століття.

Банские двори знаходяться в центрі міста, на західній стороні площі Св. Марка. Сама будівля Банских дворів має витягнуту форму, воно побудоване у стилі барокко і має два поверхи. Його будова була закінчена в першій половині 19 століть, коли баном був Игнац Дьюлаи. Резиденцією банів будівля була з 1809 по 1918 роки.

Пізніше, під час Другої світової війни, що співпала з існуванням незалежної держави Хорватія (1941-45 років), Банские двори служили штаб-квартирою Анте Павелича, диктатора (поглавника) Хорватії. В цей час будівля мала відповідну назву – Поглавниковы двори, тобто палац поглавника.

За часів Югославії у будівлі знаходилася офіційна резиденція керівництва Хорватської соціалістичної республіки. А хорватський уряд зробив Банские двори своєю офіційною резиденцією з 1990-го.

  Церква Св. Блаза (Crkva sv. Blaza) опис, фото - Хорватія: Загріб


В період війни в Хорватії, під час бомбардування столиці Банские двори були пошкоджені. З 1992 року резиденція президента була перенесена на вулицю Пантовчак в президентський палац.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap