10 +  Письмо редактору

Площа бана Йосипа Елачича (Trg bana Jelacica) опис, фото – Хорватія: Загріб


площадь бана йосипа елачича
Фото: Площа бана Йосипа Елачича

Фото і опис

Площа бана Йосипа Елачича розташовується в центрі хорватської столиці, міста Загребу. Площа також має інші народні назви: її називають Елачичевой площею і Елачич-плацом. Більше ранні назви цього місця : Хармица і площа Республіки. Своє ім’я площа отримала на честь того, що було в 1848-1859 роках хорватським баном полководця графа Йосипа Елачича-Бужимского.

Елачичева площа знаходиться нижче загребских історичних районів Каптола і Градеца, на південь від ринку Долац. На площі перетинаються головна столична вулиця Илица, вул. Павла Радича, вул. Хармица, вул. Плавница, вул. Бакачева, вул. Ніколі Юришича, вул. Прашка і вул. Людевита Гая. Ця площа розташована в центрі пішохідної зони загребского Нижнього міста.

Перша назва площі, що з’явилася в 17 столітті, – Хармица. Будівлі, що оточують площу, побудовані в стилях класицизму, бароко і модерну. Найстарішою будовою є будинок № 18, який був зведений в 1827 році.

У центрі площі знаходиться статуя бана Елачича на коні, яка була встановлена 19.10.1866. Автором скульптури є Антон Домінік Фернкорн. Ім’я бана було присвоєне площі в 1848 році. У 1947 році югославські комуністи демонтували статую і помістили її в підвал музею “Глиптотека”. З цього ж часу площа стала називатися Площею Республіки.

  Палац Лужница (Dvorac Luznica) опис, фото - Хорватія: Загріб


До загребской універсіади 1987 року площа була відремонтована і включена в пішохідну зону. Тоді ж відновили фонтан Мандушевац, який в 1898 році був прибраний в підземний колектор із струмком Медвещак. З 1990 року площа повернула колишню назву, статуя була повернена на своє місце, але шабля бана тепер спрямована на південь (раніше шабля вказувала на Угорщину, де бан Елачич брав участь в пригніченні революції).

На площі немає автомобільного руху, але проходять деякі денні і нічні трамвайні маршрути.

У південно-західній частині Елачичевой площі розташований побудований в 1959 році перший хмарочос Хорватії, в східній – фонтан Мандушевац і будівля банку Загребу.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap